Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFCHIÚEM → Činnosti ústavu → Průmyslové využití
iduzel: 11965
idvazba: 14487
šablona: stranka
čas: 21.2.2018 11:52:17
verze: 4219
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Průmyslové využití

Výsledky vědecké činnosti ústavu ekonomiky a managementu  jsou v současnosti aktivně využívány pouze několika podniky. Tyto podniky však díky nim získaly relativně značné úspory nákladů, a to zejména díky lepšímu systému řízení výrob a zásob. 
S podnikovou praxí spolupracujeme rovněž při marketingových výzkumech (zejména při zavádění výrobků na trh a při zjišťování možností změn výrobního sortimentu) a v oblasti údržby výrobních zařízení (určování rozsahu a četnosti údržby).
 
Přestože náš ústav patří počtem svých členů mezi menší pracoviště, rádi svou spoluprací s podniky rozšíříme. Výbornou příležitostí, jak se seznámit s našimi možnostmi a některými výsledky naší práce, je umožnit diplomovou praxi některému z našich studentů. Jednak získáte možného nového zaměstnance a jednak si tím vytvoříte výbornou vstupní pozici pro naší spolupráci při řešení složitějších problémů. Další spolupráce je možná se zapojením studentů doktorandského studia nebo přímo některého z kmenových zaměstnanců ústavu. Protože na našem ústavu studuje relativně malý počet studentů (cca 20 v ročníku), jsme schopni jim poskytovat kvalitní zázemí a tudíž jsou diplomové práce velice kvalitní. Svědčí o tom nejenom skutečnost, že každoročně se několik našich studentů stává zaměstnanci podniků, ve kterých diplomové práce zpracovávali, ale také např. 8. místo v celostátní soutěži diplomových prací O cenu Karla Velka, které v roce 2007 obsadil náš student, přestože soutěž byla zaměřená na problematiku práce s odpady a jeho diplomová práce se tomuto tématu věnovala pouze okrajově a spíše z ekonomického než technicko-technologického hlediska. Na základě některých diplomových prací vznikají příspěvky do časopisů, několik prací ročně je však natolik důvěrného charakteru, že jsou obhajovány v utajeném režimu a následně nejsou veřejně dostupné.
Aktualizováno: 16.10.2017 12:43, Autor: Marek Botek

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum

VŠCHT Praha na sociálních sítích
zobrazit plnou verzi